STYL a KABO: únorové rande s módou v Brně

16.-18. 2. 2019

Hned po Valentýnu začínají na brněnském výstavišti už 53. mezinárodní veletrhy módy, obuvi a koženého zboží STYL a KABO.

Pavilony plné nových kolekcí, módních přehlídek, odborných seminářů a hlavně zajímavých lidí se návštěvníkům otevřou v sobotu 16. 2. 2019 v 9 hodin, veletrhy končí v pondělí 18. 2. 2019.

Letošní novinkou bude speciální sekce Design street, kde si na jednom místě prohlédnete autorskou tvorbu návrhářů a značek jako Karin Poyel, Avenir – Jana Koperová, Lada Vyvialová a dalších. DESIGNERS´ SHOW na mole v pavilonu P začíná o víkendu vždy ve 14.30 a v pondělí o hodinu dříve. Další zajímavou novinkou programu bude seminář „Mistrovská zkouška v oboru KREJČÍ“.  V těchto dnech se finalizují podmínky a pravidla pro spuštění odborných zkoušek, které spočívají v prokázání špičkových dovedností, teoretických znalostí i manažerských schopností. Seminář na veletrhu STYL je příležitostí aktivně se podílet na vzniku hodnotících standardů tak, aby se krejčovskému řemeslu znovu vrátila prestiž, jakou mívalo a jakou si zaslouží.

Stánky plné módy pro příští podzim a zimu
Vedle veletržních stálic se můžete těšit na nováčky z několika zemí. K premiérovým účastníkům patří třeba italský výrobce dámské konfekce s delší než stoletou tradicí Gironacci Arduino, bulharská značka plavek z italských materiálů Sun Diva, výrobce dámské konfekce Dan International a Manifatture Neamt z Rumunska nebo firma Mad Max Fashion s kolekcí dámské módy od španělské značky smash! a dánské značky Nümph. Nabídku obuvi a kožené galanterie rozšíří hned několik značek z Polska: ANN-MEX, ESKA J. Szydlowski, F.P.H.U. DUO MEN a KATI Piotr Jedrzejczyk. Poprvé budou vystavovat značky ALPINO SHOES a Hanyork z Turecka a po čtyřech letech se vrací italská PRIMIGI, která přiveze nabídku dětské obuvi.

Na veletrhu STYL najdete stánky firem jako HE-Ó ® Helena Švancárová, H & D Prostějov, Jihočeská textilní, Jitex COMFORT, Jopess fashion, KARPET, LERROS Fashion, MODELA, Moděva, PM-STYL, SANU BABU, TEXART, Vestis line, Tylex Letovice a dalších. Nebudou chybět ani šicí stroje firmy Strima a dodavatelé metrového textilu Ipextör, Jožwiak, Arres Tekstil nebo Tylex. Bižuterii přiveze Atlas Bijoux, Bižuterie Balvín, FaBOS, Giil Shop, JSB Bijoux, Lerch Bižuterie, L&S Bohemia a T.Lepidi. Ze zahraničí se budou prezentovat mj. ruský Level-Pro, francouzský FUEGO, turecký Vigoss tekstil, Enisse, Ceksan, Denizgulu, Nistra, Gunerler, Arres, maďarský Impextör, německé značky Hegler Fashion, CASAMODA a Frank Walder a polské JÓŽWIAK nebo Seganti Fashion. Veletrh KABO přivítá tradiční vystavovatele jako Caprice, DERMATEX, Gabor, Geneze, Jana shoes, Jiří Šnobl, Legero, Konsorcium T+M, MARCO TOZZI, Rieker Bohemia, Salamander, s.Oliver Shoes, Tamaris, UNIDAX, V + J OBUV a mnohé další.