Mercedes-Benz Prague Fashion Week (MBPFW)

22.–29. 3. 2019

Nejlepší tuzemští módní návrháři se už od roku 2010 pravidelně představují na mezinárodním festivalu české a slovenské módy. Co přinese březnový MBPFW?

Několik přehlídkových lokací a nový formát showroomu – to jsou hlavní novinky březnové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který představí kolekce návrhářů na sezonu podzim/zima 2019. Těšit se můžeme na dvacet návrhářů a značek, tři školní ateliéry a na čtyři finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019. Na molo se po různě dlouhých pauzách vracejí jména jako Miro Sabo, Petra Balvínová, Petra Ptáčková nebo jedna z největších oděvních značek u  nás – Pietro Filipi. Mezi naprosté nováčky na scéně MBPFW budou patřit dvě mladé návrhářky – Božidara a Vanda Janda. Tvorbu budoucí generace designérů zastoupí dva ateliéry UMPRUM (Design oděvu a obuvi prof. Liběny Rochové a Ateliér módní tvorby Pavla Ivančice) a také Ateliér design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Kotva & spol.
Hlavní sídlem přehlídek (tzv. Fashion Temple) se stane 5. patro pražského obchodního domu Kotva, ale řada tvůrců se představí i na jiných místech: v Lobkowiczkém paláci, hotelu Four Seasons nebo prostoru DUP39. Zcela novou formu získá re-see showroom, který se stává prodejní akcí zaměřenou na koncové zákazníky. Bude mít podobu pop-upu slovenského konceptu Priveé lounge, který v Bratislavě už více než rok nabízí výhradně českou a slovenskou autorskou módu.  Uskuteční se v prostorách hotelu Four Seasons, vstup je možný po sjednání osobního termínu. Několik návrhářů – Adam Kost, LAFORMELA, Michael Kováčik, Miro Sabo a Zuzana Kubíčková – vytvoří pro tuto příležitost své capsule collections. Pop-up bude probíhat od soboty 23. 3. do úterý 26. 3. od 13 do 21 h.

Volně pro veřejnost
V programu je zařazeno několik akcí  volně přístupných veřejnosti: zahajovací show týdne módy, přehlídka mladého návrháře Jana Černého, instalace FUTURE FASHION by Vodafone, after party sobotního slavnostního zahájení v Groove baru a také čtvrteční Afterhours v café & bistro SmetanaQ. Volný vstup bude i na tradiční market české autorské módy (18. 3. až 4. 4.), který v Bibloo Concept Storu v obchodním domě Kotva nabídne reprezentativní výběr kvalitní lokální módy.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com.
Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jsou v prodeji prostřednictvím portálu GoOut.