MBPFW nabídne také konferenci o módě

Akce nazvaná Fashion Business Talk přinese přednášky zahraničních profesionálů z oboru s následnou interaktivní diskuzí. Uskuteční se v úterý 26. března 2019 od 13 do 15 h. Akce proběhne na půdě britského velvyslanectví v Praze (Thunovská 14, 110 00 Praha 1).

Vůdčím tématem Fashion Business Talku bude, jak z účasti na týdnu módy vytěžit maximum a učinit svou prezentaci skutečně efektivní. Konference je tedy určena přímo módním návrhářům, kteří se na módních týdnech prezentují nebo účast zvažují. Mluvit bude například zkušená módní editorka a hledačka nových módních talentů Jessica Michaultová. Michaultová naváže na bohaté zkušenosti ze společnosti Launchmetrics zaměřené na datovou analytiku a technologie. Nabídne tipy a doporučení pro módní značky, jak efektivně pracovat se sociálními médii.

Dalším významným hostem Fashion Business Talku bude designérka s českými kořeny Martina Špetlová. Ta je součástí britské módní scény a vedle London Fashion Weeku se v minulosti představila i na přehlídkách MBPFW v Praze. Špetlová se podělí o zkušenosti ze spolupráce s britským obchodním domem Selfridges.

Seznam významných hostů doplní designérský pár David Longshaw a Kirsty Wardová, jejichž značka LONGSHAW WARD zaměřující se na oblečení a doplňky pro ženy se objevila se na londýnském fashion weeku či během týdnů módy v Miláně a Paříži.