V zahraničí roste obliba českých pracovních oděvů

V zahraničí vzrůstá obliba pracovních oděvů, obuvi a pomůcek vyrobených v Česku. Nasvědčuje tomu mj. fakt, že jejich přední tuzemský výrobce, v Přerově sídlící společnost Ardon Safety, výrazně zvyšuje svůj export. Zatímco v roce 2010 tvořil vývoz 30 procent celkového obratu firmy, tak loni na něj připadla více než polovina tržeb. „Náš export má stále vyšší dynamiku a svým více než půlmiliardovým podílem loni překonal obrat z domácího trhu. Nejrychleji rostoucí destinací je

Slovensko, kam jsme v roce 2016 vyvezli zboží za téměř 210 miliónů korun. Zajímavých obratů dosahujeme také v Maďarsku. Daří se nám tam, protože specifikem maďarského trhu je značná citlivost na kvalitu ochranných pracovních pomůcek, které zvyšují bezpečnost práce. Jde například o dýchací masky, sluchátka nebo přilby,“ uvedl jednatel společnosti Tomáš Voženílek.
Ardon Safety loni posílila i na tuzemském trhu. České firmy podle Voženílka mění přístup k pracovním oděvům a ochranným pomůckám. Vedle funkčnosti začíná být pro ně důležitý i vzhled, což se odráží na rostoucích prodejích. „Vlastně jsme v Česku odstartovali nový trend a převracíme naruby zvyklosti o profesním odívání, které posunujeme do světa módy. Namísto fádních montérek dodáváme zřetelně inovované a plně funkční pracovní oděvy a obuv, které se čím dál více přibližují k volnočasovému nebo sportovnímu stylu,“ dodal jednatel.
Firma loni zvýšila tržby meziročně o 15 procent na rekordních 1,038 miliardy korun. Momentálně zaměstnává 116 lidí.
Zdroj: Newton Media
Praha, 14. října, 2017