Módním kolekcím vládnou výšivky

A jinak tomu není ani na podzim. Výšivky s přírodními motivy a nášivky v různých stylech jsou pořád jedním z velkých trendů. Pokud jste si nestihli ulovit svůj vyšívaný módní kousek v jarních kolekcích, rozhodně stojí zato nějaký vyzkoušet právě teď!Vyšívané a našívané detaily zdobí nejen oblečení, ale také obuv a kabelky. Nejlépe kontrastují ve spojení s tmavými barvami, a tak je najdeme především na černém anebo tmavě modrém podkladu. Elegantně vypadají na tmavých halenkách a topech. Nesmrtelná je i kombinace výšivek a denimu, a to nejen na džínách, ale také na šatech, košilích a bundách. V neposlední řadě se nášivky vyjímají i na klasických parkách a stylových bomberech.

U výšivek se nechali módní designéři opět inspirovat faunou a florou. Dominují květy, především růže, dále motivy motýlů, hmyzu nebo ptáků a také různé vyšívané abstraktní ornamenty. Na oblečení a doplňcích najdeme nejen výšivky, ale i stylové nášivky – nápisy a obrázky, které často připomínají motivy tetování. K podzimním trendům patří i „falešné“ nášivky – potisk oblečení a doplňků v nášivkovém stylu.

Takto výrazně zdobené oblečení a doplňky nepatří zrovna k minimalistickým kouskům, proto je důležité umět je správně kombinovat. Platí staré dobré „méně je více“. Nechte výšivky a nášivky vyniknout tak, že zbytek outfitu zvolíte co nejjednodušší.