Kolekce Zdeňky Imreczeové budou k dostání v centru Prahy

V kolekci FW18 módní návrhářky Zdeňky Imreczeové se odráží inspirace z dalekého severu. Jeho atmosféra se promítla nejen do zvolených odstínů, ale i do podoby střihů a tvarosloví či hřejivých zimních materiálů. Od 27. října je mohou zákaznice ocenit na vlastní kůži v centru Prahy na nové adrese konceptu BackYard.

Napříč kolekcí čerpající z představ o krajině, která je nehostinná a drsná, ale také obdivuhodně barvitá se prolíná tvar obdélníku. Jednoduchý prostý tvar kusu látky nebo přikrývky, která nás chrání před zimou a která se na lidském těle uvázáním pásků začne přirozeně skládat do draperií a měnit svou podobu. Obdélník začleněný v základu střihů oděvů umožňuje jejich přední část na těle variabilně skládat na několik způsobů. Protipól těchto modelů tvoří minimalistické košilové šaty a kožené oděvy, které nechávají vyznít přirozené vlastnosti materiálu, nebo transparentní topy a sukně s opulentními korálkovými detaily. 

Stěžejními kusy ve skladbě kolekce pro právě přicházející podzim a zimu se staly kabáty a svrchníky z poctivých materiálů. Od kabátu z hřejivé vlny přes prošívané šusťákové pláště, lehká i zateplená úpletová ponča až po velkorysá kožená saka. Oděvy určené pro běžné nošení v podobě košil a košilových šatů z křehkého popelínu a hedvábného buretu doplňují společenské modely z transparentního tylu v kombinaci s látkou hustě pošitou třpytivými korálky.

„Kolekce vypráví příběh o putování syrovou severskou přírodou. Krajinou plnou zemitých tónů a divoké krásy, kde šedé, béžové a khaki barvy půdy a porostu doplňuje zářivě bílý sníh a třpytící se noční obloha. Sledujeme postavu poutníka v oblečení, které se během cesty tvarově proměňuje, chvílemi volně vlaje ve větru a jindy se v něm cestovatel schovává před nepřízní počasí. Cesta stoupá vzhůru a její cíl je v nedohlednu,“ popisuje prvotní inspiraci designérka značky Zdeňka Imreczeová.

Kolekce FW18 i všechny následující, které pod značkou IMRECZEOVA vzniknou budou k zakoupení v konceptu BackYard. Otevírací doba prodejny na adrese U Obecního dvora 2 – Kozí plácek je od pondělí do pátku 11–19 hodin.