Footshop a Vnitroblock spojují síly

Od února budou mít všichni fanoušci tenisek a kavárenského života jednu společnou adresu – Tusarova 31. Inovativní teniskový obchod Footshop se stěhuje a společně s multižánrovým prostorem Vnitroblock, který na adrese funguje od roku 2016, budou rozvíjet uměleckou i retailovou scénu na Praze 7. Footshopu bude ve Vnitroblocku patřit celá zadní část budovy, která se tak bude přirozeně prolínat s kavárnou. Momentálně Footshop plánuje rekonstrukci tak, aby byl co nejvíce zachován duch Vnitroblocku, ale také aby byl zákazníkům poskytnut komfort nakupování, jaký znají ze zahraničních concept storů. Vnitroblock je známý hlavně svými aktivacemi a prostorem, který poskytuje mladým umělcům, aktivistům a alternativní módní scéně. Přesně to jsou i hodnoty Footshopu, který do toho vnáší své vlastní kolaborace oblečení s lokálními designéry, fotografy nebo malíři. I proto je spojení těchto dvou pražských undergroundových jmen víc než příhodné.
“Předchozí prodejnu v budově Orco na Bubenské 1 jsme bohužel museli opustit. Stejně jako všechny firmy, i my jsme se z důvodu celkové rekonstrukce této funkcionalistické budovy museli vystěhovat. Hledali jsme proto místo, kde Footshop bude moci nadále oslovovat své zákazníky nejenom díky unikátní selekci tenisek a oblečení ale i díky eventům, které jsou pro budování naši streetwear kultury tak nesmírně důležité! “ představuje důvody stěhování prodejny brand manager Tomáš Velický.

“Ve Vnitroblocku je to pro nás radost spolupracovat s celou Footshop crew, která citlivě vnímá a dokáže pochopit naši filozofii. Věříme, že společně můžeme vybudovat atraktivní místo plné kultury, kvalitního jídla a streetwear oblečení a tenisek. “ odhaluje plány spoluzakladatel Vintroblocku Lukáš Žďarský. První společnou aktivaci startuje Vnitroblock a Footshop hned 15.2. 2018 eventem Plný Block vol. VI – Upcycle jam zaměřeným na téma udržitelnost. Návštěvníky čekají přednášky, bazar nábytku ale i představení nové zero waste kolaborace Footshopu a designérky Petry Ptáčkové. Tímto eventem zároveň Footshop dává najevo, že se v budoucnu chce více zaměřovat na “sustainability.

Praha, 25. ledna, 2018