Footshop a KangaROOS přenesli stověžatou Prahu na tenisky

Obchod Footshop jako první v České republice a na Slovensku přichází s kolaborací na tenisce mezinárodní značky. Rostoucí česká firma se spojila se značkou KangaROOS a dala tak vzniknout novému provedení siluety Ultimate 3 s podtitulem “The City of a Hundred Spires”. Věže Prahy a kvalitní zpracování jsou jednoduchou, ale výstižnou charakteristikou jedinečné boty, která bude vycházet už 22. září ve Footshopu a později i ve vybraných světových obchodech.

Český retailer Footshop přijde na konci září s unikátní teniskou v limitovaném počtu 500 kusů. Jako prvnímu obchodu v České a Slovenské republice se mu totiž podařilo vytvořit spolupráci na botě s mezinárodní značkou. „Jedná se o velmi důležitý milník, protože spolupráce s mezinárodním brandem vždy znamená posunutí o krok dál. Málokterému obchodu s teniskami se toho podaří dosáhnout do 10 let od založení a jsme velmi rádi, že právě s námi se KangaROOS rozhodlo vytvořit společné dílo,” komentuje majitel Peter Hajduček.

Hledání inspirace pro tenisky nebylo těžkým úkolem. Střechy, terasy a stovky věží, ze kterých je možné spatřit výhledy jako nikde jinde na světě, jsou pro Prahu, kde Footshop před sedmi lety vznikl, jedinečné. Zpracování modelu KangaROOS Ultimate 3 s přízviskem ‘The City Of A Hundered Spires‘ je vzdáním holdu městu, které Footshop formovalo v jeho začátcích, a navzájem se oba subjekty ovlivňují dodnes. Právě proto byly vybrány barvy střech, zoxidovaných měděných věží a pískových fasád jako ty, které město vystihují. Zároveň kožený lem kolem celé boty vyjadřuje stovky věží metropole.

Na konci roku 2017 se část Footshop crew vydala do KangaROOS továrny v německém městě Pirmasens, kde společný projekt začal získávat pevné obrysy. „S KangaROOS jsme začali o spolupráci mluvit v létě loňského roku a mám nesmírnou radost, že jsme vytvořili společné dílo. Stálo nás to všechny hodně úsilí i času, ale na konci stojí produkt, který vystupuje z řady,” říká o kolaboraci hlavní shoedog Footshopu Peter “Kovkou” Kováč.

Tenisky bude možné zakoupit 22. září na všech třech prodejnách Footshopu, kde bude nastaven systém “first come, first served”. Vzhledem k příběhu a pozadí tenisky bude pouze na pražské pobočce k dispozici omezený počet párů ve speciálním boxu, který bude kromě tenisek obsahovat i několik překvapení navíc. Zároveň budou tenisky online i na platformě releases.footshop.com.