Fashion Point 2018 se posunul na úroveň zahraničních módních událostí

V sobotu 3. března 2018 se uskutečnil třetí ročník akce Fashion Point, pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Tento módní event se konal ve dvou zlínských budovách-ve Zlínském klubu 204 a kulturním institutu Alternativa. Celodenní událost se skládala z přednášek, které představily významné osobnosti módního průmyslu. Večer byl vyhrazen pro netradiční módní show, na které své kolekce prezentovali návrháři Ateliéru designu oděvu a obuvi.

První část programu byla zahájena přednáškami řečníků, kteří hovořili na témata z módní oblasti. První přednášku vedli odborníci z firmy Footshop. Tomáš Velický se v první části zaměřil nejen na samotnou firmu Footshop, ale i na budování brandu. V druhé části se Martin Paukrt zabýval sociálními sítěmi, které firma používá a předal návštěvníkům zajímavé rady. Na druhé přednášce promluvila česká návrhářka Alexandra Monhartová, která stojí za úspěšnou značkou Alexmonhart. Návštěvníkům přiblížila, jaké je budovat v Čechách módní značku a jak ji dostat do zahraničí. Z oblasti módní fotografie se představila mladá česká fotografka Eliška Kyselková žijící momentálně v Londýně. Ve své přednášce se zabývala svou prací, inspirací a plánech do budoucna. Poslední přednášku vedl talentovaný návrhář Jan Černý, který se řadí mezi přední české návrháře. Ve své přednášce prezentoval svou tvorbu, ale i systém módního průmyslu

Večer byl vyhrazen pro druhou část programu, která se přesunula do kulturního institutu Alternativa. Zde se konala prezentace tvorby studentů Ateliéru designu oděvu a Ateliéru designu obuvi. Tento rok byla Art Directorkou celého výtvarného týmu Katarína Mydliarová, která posunula samotnou prezentaci kolekcí na úroveň zahraničních módních událostí, jelikož probíhala formou statické prezentace s různými příběhy a scénami. Letošními návrháři, kteří na Fashion Pointu 2018 uvedli své kolekce, byli Adéla Malendová, Romana Lidiaková, Paulína Ružovičová, Natálie Vencovská, Nicol Ševčíková, Boris Kráľ a studenti z Ateliéru designu obuvi.

Praha, 28 . března, 2018