Designblok odstartoval

Designblok každoročně patří také módě. Letošní ročník, který dnes odstartoval, představí celkem 61 módních návrhářů, značek, designérů šperku a módních doplňků. Na přehlídkovém mole Garden Stage se odehraje 17 módních přehlídek, ve výstavách se představí celkem 46 tvůrců. Přehlídkové molo bude patřit nastupujícím módním designérům z Evropy. V prostoru Garden Stage se představí patnáctka finalistů módní části soutěže Diploma Selection. Českou republiku bude reprezentovat například Lenka Vacková, která uvede kolekci z recyklovaných látek, fantaskní kolekci Une grande star d’un petit cirque představí finalista soutěže Lichting, Simeon Schampers, Teun Seuren uvede kolekci Vlaštovky a Rachael Cheong modely z mírně zastrašující kolekce Víme, co skrýváš. Prostor na runwayi bude patřit také loňské vítězce Diploma Selection Jorieke Tenbergen, která představí kompaktní kolekci inspirovanou hornickým průmyslem v Porúří.

Vrcholem módní části bude přehlídka ukrajinské módní návrhářky Yany Chervinske společně s úřadující designérkou šperku roku cen Czech Grand Design Markétou Kratochvílovou. Chervinska uvede kolekci AMA, která odráží a konfrontuje každodenní ukrajinskou realitu. Vzhled je dekonstruován a transformován, oděvy jsou reinterpretovány v nových kombinacích. Z vesty vzniká korzet, z rybářské sítě oděv.
Na módu a šperk se mohou těšit návštěvníci také v prodejní výstavě v Openstudiu. Úřadující módní designér roku Miro Sabo představí v premiéře pod značkou A.Lab balzámy inspirované posvátnými dary, luxusní mýdla a nadčasové oděvy. Monika Drápalová představí emocionální kolekci Poems, vzniklou ve spolupráci s fotografkou Karin Zadrick. Hana Zárubová poprvé uvede kolekci adaptující oděv v různých prostředích a Milina Havrlantová pod značkou Milimu vystaví kožené doplňky. Nové kolekce představí také Daniela Pešková, Kateřina Plamitzerová, Soolista, Hana Frišonsová, Alžběta Dvořáková, Zdeňka Imreczeová, Jana Mikešová, Tereza Ujevičová, Lenka Mulabegovič a další. Ze šperku se návštěvníci mohou těšit na tvorbu studia Zorya, Nastassii Alejnikavy, Markéty Richterové, Anny Steinerové, Hanuše Lamra, Elišky Lhotské nebo Jiřího a Viktorie Beldových. Designérka šperku roku Cen Czech Grand Design, Markéta Kratochvílová, uvede novou značku Bold Studio a zároveň se představí na přehlídkovém mole.

Praha, 26. října, 2017