České tenisky z konopí získávají svou oblibu na mezinárodním trhu

Unikátní materiál a české obuvnické řemeslo s tradicí si získává i mezinárodní trh. Značka Bohempia, kterou před dvěma lety založil Tomáš Rohal, právě spustila svou crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter.com. „Připravit kampaň na Kickstarter je časově náročný proces s velkými nároky na preciznost. Se vstupem na mezinárodní trh jsme se zároveň museli ujistit o kvalitě produktu, spolehlivosti výrobního řetězce i našeho týmu,“ popisuje, jak náročné jsou přípravy, zakladatel značky Tomáš Rohal, který se tuzemskou výrobou a prodejem eco-friendly tenisek, oblečení a doplňků z konopí pod značkou Bohempia začal zabývat po několika letech výzkumu a vývoje. První kolekci před dvěma lety vyrobil právě díky úspěšné kampani na české platformě Hithit.cz. S kampaní na platformě Kickstarter.com Bohempia představuje i zbrusu novou, již čtvrtou kolekci bot s ortopedickou stélkou na jaro 2018.

Jeho produkty získaly své zákazníky díky přirozeným ekologickým, funkčním a antiseptickým vlastnostem konopného vlákna a lokální výrobě nejen v Česku a na Slovensku, ale i ve Finsku nebo Novém Zélandě. Od roku 2017 Bohempia zároveň oslavuje české prvenství s mezinárodně respektovanou certifikací PETA, kterou na svou obuv získala, ale i druhé místo v kategorii Inovace ankety Český Goodwill.

Na americkém kontinentě si českou udržitelnou módu této značky oblíbili také osobnosti a odborníci ze světa etické módy, jako je Kelly Madera, Tania Gabriela nebo modelka Anne Therese Bengtsson.

Konopné boty Bohempia se vyrábí jako unisex ve velikostech 36 až 46 a do Česka se během kampaně prodávají s poštovným zdarma, ale i ve vlastní kamenné prodejně na adrese Sokolovská 76.

Praha, 9. listopadu, 2017