CCC získalo třetinu v 2. největším německém řetězci obuvi

CCC a HR Group podepsaly koncem roku 2018 dohodu a zahájili tak obchodní a kapitálovou spolupráci.  Obchodní transakce mezi oběma společnostmi spočívá ve výměně akcí CCC Germany za 30,5% podíl v HR Group. CCC tím získá významný podíl na německém trhu, kde se jí doposud nepodařilo získat takové postavení jako na příklad na českém trhu. HR Group bude těžit z výrobní a kupní síly skupiny CCC.

Hamm-Reno Group (HR Group) se skládá ze dvou základních obuvnických společností. Jednu část tvoří retail, který provozuje 363 prodejen pod značkou Reno, hlavně v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Druhá část Hamm se zabývá velkoobchodní činností ve více než 2090 prodejních místech typu Metro, Tesco a další. Společnost působí více než 130 let a má silné postavení na německém trhu.

Dle dohody budou oba subjekty od sezony Podzim/Zima 2019 spolupracovat mimo jiné v oblasti nákupu obuvi z továren CCC a od dalších výrobců. V rámci transakce CCC prodá společnost CCC Germany za nominální částku. Zároveň zapůjčí na restrukturalizaci své sítě prodejen, z nichž velká část bude rebrandována na Reno.