Češi si letos k Vánocům nejvíce přejí šperky a hodinky

Češi si jako vánoční dárek přejí dostat módní doplněk a stále více z nich plánuje darovat oblečení. To zjistil vyhledávač módy GLAMI ve svém výzkumu Fashion (Re)search. Až 30 % oslovených by nejraději našlo pod vánočním stromečkem šperk nebo hodinky, batoh nebo tašku si přeje 23 % a 18 % z nich preferuje boty nebo bundu.  Až 84 % dotázaných považuje oblečení jako vhodný vánoční dárek. GLAMI zároveň spustilo speciální funkci „Doručení do Vánoc“ ve spolupráci se svými partnerskými e-shopy, kteří garantují doručení produktů ještě do Vánoc.

Najít pod vánočním stromečkem měkký dárek patří znovu mezi oblíbená překvapení, stejně tak jako šperk nebo hodinky. To zjistil vyhledávač módy GLAMI ve svém dlouhodobém výzkumu Fashion (Re)search, který oslovil české uživatele internetu a své zákazníky napříč generacemi. Z dotazování vyplynulo, že dárky, které si Češi letos nejvíce přejí najít pod stromečkem, jsou módní doplňky jako je šperk nebo hodinky. To potvrdilo 30 % oslovených respondentů. Tašku, kabelku nebo batoh jako dárek uvítá 23 % a necelá pětina (18 %) upřednostňuje praktičtější dárky jako jsou boty, kabát nebo vesta. Mezi další preference letošních Vánoc rozhodně patří měkké dárky jako jsou mikiny nebo svetry (16 %), tenisky nebo spodní prádlo uvedlo jako přání 14 % a typické zimní doplňky jako je šála nebo rukavice by rádo dostalo 4 % dotázaných.  

Muži by nejčastěji preferovali dárky z praktičtějších kategorií jako jsou svetry, mikiny nebo sportovní oblečení. Popřípadě také tenisky, džíny nebo kalhoty by nebyly špatnými dárky. Pro ženy jsou naopak atraktivnější kabelky, tašky nebo batoh, poté by rády dostaly sukně a šaty a nejčastěji by byly rády obdarované šperkem nebo hodinkami.

A co Češi nejčastěji považují jako vhodný dárek pro obdarování? Na to se ptal výzkum také a převážná většina dotázaných potvrdila, že za vhodný vánoční dárek považuje darovat oblečení. Kladně odpovědělo 83 % a pouhých 10 % nepovažuje oblečení vůbec za vhodný dárek k Vánocům.   

Vyhledávač módy GLAMI zároveň spustil speciální funkci Doručení do Vánoc“. Uživatelé tak mohou jednoduše na jednom místě vyfiltrovat pouze ty produkty od e-shopů, které garantují doručení do Vánoc.

Napsat komentář