České ručně šité boty Vasky si prošlapaly cestu do Brna

Zlínská obuvnická firma Vasky jednadvacetiletého vizionáře Václava Staňka slaví další dílčí úspěch v cestě za navázáním na odkaz Baťova impéria. Po Praze, Ostravě a Zlíně se mohou zákazníci těšit v pořadí na čtvrtou kamennou prodejnu ručně šitých bot. V polovině listopadu otevřely Vasky svůj obchod na Běhounské ulici v centru Brna.

„Jsme velmi rádi, že jsme během roku a půl otevřeli třetí prodejnu. Konečně jsme mohli splnit přání našich zákazníků z Brna a otevřít v centru na Běhounské ulici prodejnu. Věříme, že poctivá ruční práce si svoji klientelu v Brně najde,říká teprve jednadvacetiletý zakladatel Vasek Václav Staněk.

Kamenná prodejna v centru největší moravské metropole nabízí zákazníkům kompletní sortiment ručně šitých bot, různých doplňků, a ještě něco navíc. O svůj prostor se totiž dělí se značkou Bagind dalšího mladého podnikatele Lukáše Matějíčka. „Cítíme velkou vděčnost, že jsme mohli otevřít společně s Bagindem už třetí sdílenou prodejnu. Spojuje nás ruční výroba, kvalita a hlavně energie, kterou se snažíme našim zákazníkům předávat. Tato spolupráce mi dělá velkou radost a já se těším z toho, jak se oběma značkám daří,” nechává nahlédnout do svého podnikatelského myšlení Václav Staněk. V prodejně si tak zákazníci mohou k Vaskam pořídit kožené batohy, ledvinky, peněženky či brašny značky Bagind.

Kůže z Otrokovic, nápad ze Zlína a ševci z celé republiky. Vasky postavily svůj podnikatelský úspěch akcentem na lokální patriotismus, důrazem na obuvnickou tradici Zlína a odkazem na úspěchy Tomáše Bati. Kromě tkaniček, které si nechává firma dovážet z Itálie, jsou boty čistě českým produktem.

Napsat komentář