Český výrobce spodního prádla ELKA rozšiřuje sortiment o sekci home decor

Český výrobce spodního prádla a loungewear ELKA rozšiřuje svůj sortiment o sekci Deco & Home. Pilotními produkty jsou bavlněné ložní prádlo a vonné sáčky do skříně. Značka rozšířením sortimentu navazuje na myšlenku domácího pohodlí, reaguje na potřeby dospívající cílové skupiny a zároveň využívá možnosti stávající výroby.

„ELKA začínala jako značka pro skejťáky, dnes už je tomu jinak. S dospíváním cílové skupiny přicházejí i nové potřeby. Naši zákazníci zakládají rodiny, budují si domov, a právě rozšířením sortimentu o home decor jim chceme dát další důvod vracet se k nám,” vysvětluje Jakub Kofroň, zakladatel ELKA Underwear. Pilotními produkty sekce home decor jsou ložní prádlo a vonné sáčky do skříně. Oba produkty stejně jako jejich spodní prádlo a loungewear vyrábí ELKA v Česku.

„Rozšíření sortimentu tímto směrem pro nás bylo logickou volbou ze dvou důvodů. Myšlenka naší značky stojí na domácí pohodě a chvilkách strávených s nejbližšími. Spousta našich zákazníků v trenýrkách ELKA spí nebo lenoší, proto se nabízelo ložní prádlo. Zároveň pro nový sortiment používáme stejné materiály i výrobu, bylo tedy nasnadě využít to, co už děláme a umíme, v širším spektru produktů,” dodává Jakub Kofroň, zakladatel ELKA Underwear. Povlečení je zatím dostupné ve dvou vzorech a je vyrobené z prémiového bavlněného saténu.

Vonné pytlíčky ELKA nechává šít v dobříšské chráněné dílně Rukama Nohama z odstřižků látek, které zbydou po šití trenýrek a které by jinak nenašly využití. „Líbí se nám myšlenka zero waste. Už v minulosti jsme se snažili najít využití pro odstřižky látek, tak vznikly naše škrabošky na spaní. Vonné pytlíčky jsou dalším způsobem, jak zamezit produkci zbytečného odpadu,” doplňuje Jakub Kofroň. Bylinnou náplň do sáčků dodává značka Leros. Český specialista na bylinné čaje a směsi s více než 60letou tradicí namíchal pro tento účel vonnou směs Aroma Máta z bylin z české a slovenské produkce.

Napsat komentář