ABOUT YOU: Úspěšný první rok v České republice

Od launch party v České republice uplynul jeden rok, proto se tento nejrychleji rostoucí módní online store v Evropě rozhodl zhodnotit svůj výkon za posledních 12 měsíců. Za první rok své existence ABOUT YOU vyřídilo více než jeden milion objednávek a zvýšilo povědomí o značce o více než 85 %. Na základě toho se ABOUT YOU stalo lídrem na trhu v online nakupování a jednou z nejznámějších značek v zemi. Obchod plánuje do budoucna ještě více rozšířit aktivity v oblasti služeb, marketingu a sortimentu.

Digitální módní platforma ABOUT YOU oslavila skvělý začátek online obchodu aboutyou.cz obrovskou dvoustupňovou marketingovou kampaní v kombinaci s velkolepou launch párty v Praze, která proběhla  9. října 2018 a zúčastnilo se jí přes 300 osobností sociálních sítí, celebrit, expertů v oboru a novinářů. Velký výběr produktů, doprava a vrácení zdarma a zážitek z online objevování jsou jedny z klíčových aspektů, díky kterým si ABOUT YOU získalo přízeň českých zákazníků. To má za následek nejen pozitivní feedback, ale také vysoký počet objednávek: ve skutečnosti totiž objednávky v prvních 12 měsících zdaleka převyšovaly očekávání. Bylo vyřízeno přes jeden milion objednávek a většina zákazníků si objednala třikrát i více. Tato fakta dokazují vysokou spokojenost a loajalitu českých zákazníků, což se také odráží na jejich pozitivní zpětné vazbě: 98% zákazníků uvedlo, že by ABOUT YOU  doporučilo rodině a známým. 

V prvních třech týdnech na trhu bohužel nedokázal IT systém odolat neočekávaně vysokému počtu objednávek, což vedlo k dočasným komplikacím. Ty měly naštěstí dopad na pouhých 9,5 % objednávek na aboutyou.cz uskutečněných v prvních třech měsících, které byly doručeny se zpozděním do 7 pracovních dnů. Zbývajících 90,5 %, tedy převážná většina objednávek, byla doručena zákazníkům včas během 1-3 pracovních dnů. Všechny problémy byly vyřešeny do tří týdnů a od té doby vše funguje tak, jak má. Zákazníci, které postihlo zpoždění objednávek, obdrželi jako omluvu 50 procentní voucher na svůj další nákup. Tato událost neměla dopad na růst ABOUT YOU, jelikož většina zákazníků zůstala loajální a prokázala vysokou spokojenost s módním online obchodem.

„Velmi nás těší, že první rok proběhl ve znamení úspěchu. Přestože jsme se už stali lídry na českém trhu v online nakupování, stále zde vidíme velký potenciál do budoucna. Budeme pokračovat v přizpůsobování našeho obchodu lokálním preferencím, v rozšiřování nabídky, snižování cen, zvyšování kvality služeb a chceme pokračovat v  zavádění novinek v oblasti nových akcí a spoluprací,” uvedl Tarek Müller, spoluzakladatel a jeden z výkonných ředitelů ABOUT YOU.

Součástí vstupu na trh v loňském roce byla také masivní dvoufázová marketingová kampaň, která se dočkala velkého úspěchu a díky ní vzrostlo povědomí o značce o více než 85% – a neustále se zvyšuje. Po roce na trhu si ABOUT YOU vydobylo významné postavení a stalo se jednou z nejznámějších značek v České republice.

Rychle rostoucí e-commerce společnost má ale další plány do budoucna. ABOUT YOU se zasazuje o zavádění  inovativních marketingových strategií: cílem je stát se méně závislým na klasické reklamě a tradičních marketingových kanálech tím, že se více zaměří na přímé komunikační kanály se zákazníky, díky čemuž chce vytvářet skutečné emoce pomocí interaktivních zážitků. Za tímto účelem plánuje nové, inovativní formáty v událostech a na sociálních sítích. Čeští zákazníci se například mohou těšit na vzrušující spolupráce a kolekce s celebritami, jako je supermodelka Karolína Kurková, influencery nebo lokálními značkami jako Seznam. V neposlední řadě připravuje ABOUT YOU zajímavé akce v oblasti módy a lifestylu.

Napsat komentář