Nejbližší Primark už nebude v Drážďanech, ale v Praze

Mezinárodní maloobchodní řetězec Primark dnes potvrdil, že v Praze otevře svůj první obchod v Česku. Primark podepsal s firmou Flow East nájemní smlouvu na prostory v budově The Flow Building, nové ultramoderní multifunkční stavbě v centru města.

Nový obchod Primark s celkovou prodejní plochou více než 4 700 metrů čtverečních, rozprostřený na třech podlažích, vznikne v objektu na Václavském náměstí 47. Zákazníci v nabídce najdou nejnovější módní trendy pro ženy, muže i děti, včetně obuvi, módních doplňků, spodního prádla, ale také potřeb pro domácnost.

Budova, kterou staví developerská společnost Flow East, je navržena s cílem co nejnižší energetické náročnosti. Toho je dosaženo použitím řady opatření jako je inteligentní LED osvětlení, vysoce účinná trojitě zasklená fasáda nebo energeticky úsporné vertikální dopravní systémy v celém objektu. Před samotným otevřením prodejny budou prostory ještě přizpůsobeny specifickým potřebám Primarku.

„Hledali jsme vhodnou lokalitu pro otevření našeho prvního českého obchodu a tento objekt nám poskytl skvělou příležitost, jak být v samém srdci města,” říká Tom Meager, ředitel pro oblast nemovitostí společnosti Primark.

Primark bude pro svou pražskou prodejnu hledat zaměstnance napříč profesemi – včetně vedení obchodu, prodejních asistentů a manažerů, pokladních, skladníků nebo pracovníků zodpovídajících
za vystavení zboží.  Více informací o konkrétních příležitostech je na https://careers.primark.com/.

V minulém měsíci otevřel Primark svůj první obchod ve střední Evropě, ve slovinské Lublani, a také oznámil plány na vstup do Polska.

O SPOLEČNOSTI PRIMARK

Primark je mezinárodní maloobchodní řetězec nabízející nejnovější módu, kosmetiku a vybavení domácnosti za bezkonkurenční ceny s heslem „úžasná móda za úžasné ceny“. Založený v Dublinu v roce 1969, Primark v současnosti provozuje přes 370 obchodů s prodejní plochou přes 1,4 milionu metrů čtverečních ve 12 zemích: Irsko, Velká Británie, Španělsko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Belgie, Rakousko, Francie, Spojené státy, Itálie a Slovinsko. Společnost zaměstnává více než 75 tisíc lidí a během posledního finančního roku 2017/2018 otevřela 16 nových obchodů a vytvořila tak 4,5 tisíce nových pracovních pozic, na které se hlásilo přes 43 tisíc osob.

Napsat komentář