Judit Bárdos: Jsem ráda neviditelná

Půvabnou slovenskou herečku s maďarskou krví jsme potkali na módní přehlídce Beaty Rajské na KVIFF v Karlových Varech. A tak jsme ji trochu vyzpovídali…

Na filmový festival přijela Judit Bárdos (známá ze seriálů Svět po vodou, Bohéma nebo z pohádky Čertí brko) na pozvání česko-slovenské kosmetické značky Dermacol, jejíž je tváří. A protože barvou této značky je růžová, oblékla si jemné šaty, ve kterých působila velmi mladě a křehce.

Váš dokonalý make-up prozrazuje ruku vizážisty. Jak vás baví nechat se líčit profesionálem? Je to víc radost, nebo povinnost?
Velmi mě to baví, protože vizážistům věřím a vím, že mi zvýrazní to, co mám pěkné, a zakryjí to, co pěkné není. S profesionálem je pro mě líčení radost, určitě mnohem větší, než když se maluji sama. Doma se občas snažím takové líčení napodobit, ale jen pokud je jemné. Například výrazný make-up, který mám na dnešní večer, bych sama vytvořit nedokázala.

Jak tedy vypadá vaše každodenní líčení?
Na obyčejný den používám lehký make-up, možná trochu pudru, řasenku… ještě zvýraznit obočí – a to je všechno.

Herečky musí měnit svůj vzhled podle role, kterou hrají. Pomáhá vám líčení v tom, abyste se vcítila do postavy, kterou představujete?
Určitě ano, maska mi velmi pomáhá. Schovám se za ni a zapomenu, že jsem Judit. 

Jaké jsou vaše oblíbené módní a kosmetické kousky?
Mám velmi ráda šátky, protože si je mohu dát na krk i na hlavu, a z kosmetiky miluji řasenku. Slovensky je to „špirála“… ano, samozřejmě od Dermacolu.

Máte raději sukni, kalhoty, nebo šaty?
Nosím hlavně šaty a kalhoty, sukně moc v oblibě nemám.

A v jakých barvách se cítíte dobře… co třeba vy a růžová?
Mám moc ráda černou, vlastně asi nejradši. Růžová pro mě typická není, běžně ji nenosím, ale zvykám si. Je to fajn – kdy jindy ji mám nosit než teď, když jsem mladá?  

Vyhovuje vám spíš změna, nebo zachováváte svůj styl líčení a oblékání?
Pořád se musím kvůli svým rolím měnit, a tak jsem v civilu nejraději tak trochu neviditelná, nenalíčená… abych mohla pozorovat ostatní lidi, protože jinak oni pozorují mě…

Takže džíny a bílé tričko?
Tak nějak…

Foto a text: redakce

Napsat komentář