KVIFF: film, móda a líčení aneb Byli jsme ve Varech na Beatě Rajské

O uplynulém víkendu bylo v Karlových Varech opravdu  horko. Ale protože se chystala velká módní přehlídka Beaty Rajské, na kterou se už dlouho těšila spousta lidí, muselo i v tropickém večeru všechno běžet podle scénáře. Modelky, šaty, líčení…

Zatímco hosté se na Tržní kolonádě ovívali vějíři a usrkávali vychlazené šampaňské z červených sklenic, na mole se jakoby nic střídaly společenské šaty a velké večerní róby s originálními kabáty, dokonce i s kožíšky. Obdivuhodné! V kolekci nazvané Delirium 20 hledala Beata Rajská inspiraci ve světě fantazie a filmových pohádek. Předvedla zlato a lesk, romantické vzory i motivy zamilovaných labutí mladého malíře Adama Jílka, který na autorské kolekci spolupracoval. V rozevlátých i přísných kreacích, v tříčtvrtečních kabátcích i velkých anglických kabátech poznávali hosté viktoriánskou Anglii, ale také kouzelnou pěstounku Mary Poppins. 

Filmové pozadí má nejen módní kolekce, ale také kosmetika Dermacol, která se postarala o líčení přehlídky. Originální česko-slovenská značka totiž vznikla před více než půl stoletím na půdě barrandovských filmových studií. Ve Varech se Dermacol (už druhým rokem) ujal role oficiálního beauty partnera a jeho vizážisté vytvořili modelkám dokonalý make-up, který přežil i záludné nástrahy horké letní noci. Přehlídku Beaty Rajské moderovala krásná Iva Kubelková a její patnáctiletá dcera Natálie (vpravo) si ve Varech poprvé vyzkoušela roli modelky.

(red)

Napsat komentář