Italský glamour 70. let v jarní kolekci Monique Lhuillier 2020

Styl módní návrhářky se příliš nemění. Pracuje s tím, co jí jde nejlépe – ženskou siluetou, vrstvami tylu a šifónu a jemnými pastely. Pro svou jarní kolekci 2020 čerpala nápady u italské sběratelky umění Marelly Agnelli, která do její tvorby přinesla nádech Itálie a retra.

Vlečky, které nekončí

Má nová kolekce má italský glamour 70. let, dlouhé vlečky, vzdušný šifón a hodně svobody v pohybu,“ popsala Monique Lhuillier. Jako pokaždé, i tentokrát si u ní můžeme prohlédnout večerní modely plné tylu a šifónu připomínající našlehanou smetanu na dortech, složité korálkové vyšívání a spousty pastelových odstínů.

Návrat prostoty

Návrhářka současně potvrdila, že jednodušší modely z její jarní ready-to-wear řady 2020 jsou u ní novinkou. Do popředí se opět dostává střídmost a nekomplikovanost, která pro návrhářku znamenala přizpůsobení tempa, zvolnění. Složité modely z pevných materiálů s objemnými sukněmi ale nikam nezmizely, jen ubyly. To by potom už nebyla Lhuillier.

Rozmach značky

Monique Lhuillier se daří. Aktuálně ji čeká otevření nového flag-ship obchodu v New Yorku. Dojde k tomu na podzim. „Máme spoustu stojanů, které potřebujeme naplnit oblečením,“ nechala se slyšet návrhářka. Při pohledu na jarní kolekci 2020 však ztrácíme víru, že by se jí to podařilo. Kolekce se na obchodě pravděpodobně dlouho neohřeje.

Zdroj: vogue.com

Napsat komentář