Užijte si relax i recyklaci v zóně H&M na Colours od Ostrava

Letošní zóna H&M proběhne na bázi 4 elementů – vody, vzduchu, ohně a země. Čtyři živly nezbytné pro život na naší planetě. Čtyři základní elementy prolínající se zónou H&M. Ta vyroste na Colours of Ostrava letos už počtvrté. Zóna během čtyř festivalových dní nabídne návštěvníkům ještě víc než v předcházejících letech. Nový a jedinečný design. Víc oblíbených recyklačních workshopů. Víc originálních nápadů šetřících přírodu. A také víc inspirace, umění, hudby, zábavy, chutí a vůní…

4 živly

Na festivalu Colours of Ostrava jsme se v předcházejících třech letech prezentovali úspěšným konceptem a byli jsme vždy jednou z nejnavštěvovanějších zón festivalu. Ovšem letos chceme lidem nabídnout něco úplně nového. Přinášíme zcela jedinečnou a originální stavbu. A také nový koncept 4 přírodních elementů, čímž chceme naši zónu ještě více propojit s přírodou. Pro H&M je totiž udržitelný způsob života klíčové téma ve všem, co děláme. A proto i naše zóna bude téměř 100% udržitelná, zdůrazňuje Slavomíra Barnová, Head of PR H&M pro Českou republiku.

Oheň jako parket, voda je chillout

Letošní H&M zóna na Colours of Ostrava je dílem týmu kreativních mladých lidí z Event Areny a také Dudes & Barbies Production, kteří stojí za projekty jako Radlická kulturní sportovna, Kavárna co hledá jméno či Vnitroblock. Každý ze základních přírodních elementů – voda, vzduch, oheň, země – představuje jednu z funkčních částí unikátní dvoupodlažní zóny a bude mít přiřazen svůj vlastní “chrám”: Oheň reprezentuje taneční parket s DJ pultem a barem se skvělými alko i nealko drinky. Voda přinese chillout zónu. Země bude patřit hojně navštěvovaným recyklačním workshopům. A čtvrtý element vzduch nabídne návštěvníkům bistro se stylovým menu připraveným speciálně pro tuto příležitost. Letos zóna poprvé tematicky využije i protilehlou zeď, na které v průběhu festivalu čtyři známí čeští výtvarníci vytvoří své umělecké pojetí čtyř živlů.

Stavba letošní H&M zóny je skutečně unikátní. Na její konstrukci totiž budou použity materiály, se kterými jste se ještě nikdy na žádném festivalu nepotkali. „Celá zóna se skládá z dílů tzv. dočasné mostní konstrukce, které se hojně používaly v 50. letech a my jsme pro ně našli nové využití při zpracování konceptu pro H&M. Tento materiál má svou historii, která je kontextuální v prostředí areálu Dolních Vítkovic. Ocelové konstrukce jsme v návrhu doplnili dlouhými pruhy látek,“ upřesňuje architekt František Bosák, spoluautor nevšedního konceptu.

Koho tam potkáte?

Nenechte si ujít jedinečnou H&M zónu, kterou budete moci vidět a navštívitpouze na festivalu Colours of Ostrava.  Můžete tam potkat mimo jiné i tyto známé tváře či hvězdy sociálních sítí: Zorka Hejdová, Renata Langmannová, Michaela Štoudková, Šarlota Frantinová, Nikol Čechová, Milan Peroutka, Mariana Prachařová, Helena Navrátilova, Annet Charitonová, Dominika Pokludová a Žofie Dařbujánová.

Napsat komentář