Přeneste se s Resort kolekcí Alberta Ferretti 2020 na Francouzskou riviéru

Resort kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti byla uvedena na Francouzské riviéře. Inspirací k ní však nebyla pouze příroda, ale také Monako, monarchie a námořnický život. Do šedesátky modelů se promítly aktuální módní trendy, od kterých tím pádem můžeme očekávat, že s velkou pravděpodobností dožijí další sezóny. Mezi nimi uvidíme madeiru, midi délku sukně a znaky bohémského stylu.

Spojení béžové a tmavě modré

Návrhářka ve své aktuální kolekci vstoupila na molo nejdříve s outfitem celým v tmavě modré barvě. Materiál si sice můžeme prohlédnout pouze z fotografie, jisté však je, že půjde o určitou variaci semiše, který se vrací v posledních několika sezónách na výsluní. Dalších několik modelů patřilo ryzí béžové, kterou doplňovala jen… béžová. Alberta Ferretti připomněla krásu a důležitost monochromatických outfitů, která dokáží překvapit a rozhodně v nich nesplynete v davu. Následně oba odstíny spojila dohromady a výsledek příjemně překvapil.

Inspirace flórou

Modely z Resort kolekce 2020 v sobě nesly jasné stopy po inspiraci z přírody. Z místa, kde kam se podíváte, vidíte jen květiny, stromy, keře a liány. Ostatně květinové bylo také pozadí celé show. Důrazem na přírodu však Alberta Ferretti mířila dál – do udržitelnosti.Jsem velmi pyšná na to, že módní komunikace dokáže předat zprávu tolika miliónům lidí. Móda pomáhá k osvětě a k zodpovědnějšímu chování. Ale jsem si vědoma toho, že udržitelnost je dlouhodobým problémem, který není možné vyřešit během jedné sezóny,“ podělila se o své nadšení Alberta Ferretti.

Monacká princezna

Přehlídka probíhala v rámci monackého týdne módy, který zaštiťuje sama monacká princezna. Druhá polovina kolekce byla ostatně pro moderní středozemní princeznu jako stvořená. Dominovaly ji lehce průsvitné rozevláté sukně maxišatů zbarvené do odstínů zelené a modré. Střihy byly volnější, nechybělo rafinované zapojení krajek, šperky a květinové potisky.

Zdroj fotografií: vogue.com

Napsat komentář