Jak vypadá první Resort kolekce Chanel bez Karla Lagerfelda?

Módní dům Chanel žije. Byť se to módním fanatikům mohlo zdát po smrti Karla Lagerfelda jako nesourodá kombinace, není tomu tak. Chanel – na němž se za léta existence nejsilněji podepsala jeho zakladatelka Coco a následně Karl Lagerfeld, bude mít nové kreativní vedení. Kudy se budou jeho cesty ubírat naznačila první kolekce bez Karlova vedení – Resort 2020.

Vysoká diverzita

Resort kolekce Chanel pro rok 2020 čítá 79 modelů, což samozřejmě není nízké číslo. Veškeré kolekce Chanel pravidelně patří k přehlídkám, které jsou nejobsáhlejší, což se nové kreativní ředitelce Virginii Viard podařilo zachovat. Napříč osmi desítkami modelů je však patrná velká diverzita. Kolekce začíná u elegantních bílých halenek s černými vázankami a trenčkoatů, dál se přesouvá přes lakované špičaté boty a miniledviky. Potom opět přichází elegantnější část tvídových sáček v letních pastelech, následují kanýrové šaty po kotníky a kolekce končí s dívčími modely a květovanými tričky. Trochu příliš stylů a vjemů najednou, nepřijde vám?

Očekávaný tlak

Virginia Viard, která převzala žezlo kreativní ředitelky módního domu Chanel po Karlu Lagerfeldovi, se dostala pod obrovský tlak. Ten automaticky vzniká z velkých očekáváních všech, kteří módní scénu sledují. Už za života Karla se objevovaly tiché spekulace o tom, kdo by tak mohl v čele Chanel pokračovat, až se jednou Karl Lagerfeld rozhodne odejít. Těžko však říct, jaká domluva ve vedení módního domu vznikla. Zda kreativní iniciativa opravdu připadla na Viard, nebo zda je nynější taktikou snažit se pokračovat v rukopisu zesnulého hvězdného Lagerfelda. Přeci jen právě on formoval celou řadu let tradiční ženu Chanel do podoby, ve které ji vnímáme.

Dotek ženské ruky

Přestože Virginia pracovala společně s Karlem už u značky Chloé a následně více jak dvacet let u Chanel, určité změny v zaměření Resort kolekce 2020 patrné jsou. Virginia například lehce zjemnila ženskou siluetu. Možná se můžeme těšit, že do kolekcí bude projektovat ženskou duši a styl, který by sama ona jako žena u Chanel ráda viděla. Přesto byly stěžejní znaky módního domu zachovány. Nechyběly pastely, tvídová saka, plastické květy, dvě kontrastní barvy na lodičkách i nízkých kozačkách nebo třeba vázanky a mašle. A to všechno na přehlídce, která opět nabídla víc, než jen nové modely. Návštěvníkům byla na první show servírována snídaně, zatímco návštěvníkům pozdější přehlídky oběd.

Zdroj fotografií: vogue.com

Napsat komentář