Co znamená capsule wardrobe?

Jistě jste slovní spojení capsule wardrobe už někde zaslechli nebo zahlédli. Ještě aby ne, v módním světě se usídlilo před pár lety a získalo si mnoho příznivců. Řeč je o šatníku, ve kterém vám stačí vlastnit jen pár desítek kusů oblečení. S těmi potom bez problémů vyjdete během všech čtyřech ročních období. Kouzlo tkví v nadčasovosti, univerzálnosti a kvalitě.

Raději kvalitně, než hodně

Capsule wardrobe se stal hitem nové doby. Ještě aby ne. Vždyť dnešní společností rezonuje poptávka po univerzálním oblečení, které bylo vyrobeno férově a disponuje dostatečnou kvalitou na to, aby vydrželo déle než dvě tři sezóny. Capsule wardrobe označuje šatník, v němž nepotřebujete více jak padesát kusů oblečení. Často bývá definován jako pouhých 37 kusů. A to včetně bot, zimních kabátů, čepic a plavek!

Co tedy do capsule wardrobe patří?

Základem je nelpět na módních trendech a výstřelcích. Do vašeho šatníku by měly patřit kvalitní produkty nejlépe ekologicky spřízněných značek, které vyrábí konfekci s ohledem na správné pracovní podmínky zaměstnanců a životní prostředí. Stěžejními prvky capsule wardrobe jsou: basic trika v bílé, šedé a černé barvě, černý obepnutý rolák, vlněný svetr, jednoduché džíny, černé kalhoty, tenisky, baleríny, lodičky, bílá košile, malé černé, minimalistická sukně, kožený křivák, shopper bag a psaníčko. Na tomto úplném základu potom můžete stavět. Pokud máte rádi barevné tenisky, můžete mít třeba troje. Pokud raději střídáte bundy, dovolte si několik svršků. Za podmínky, že se chcete vejít do daného počtu kusů, ale budete muset na nějaké straně slevit.

Napsat komentář