Missoni se v nové kolekci spojilo s adidas

Módní značka Missoni oznámila novou spolupráci. Pro limitovanou módní řadu se spojí dohromady se sportovním gigantem adidas. V rámci společné kolekce módní dům Missoni zavzpomíná na své začátky a sportovní duch, který ho inspiroval.

Spoluzakladatelka značky Rosita Missoni je velkým fanouškem sportswear. „Někdy chodím do opery La Scala v teniskách. Myslím si, že jsou dobré nejen pro můj look, ale také pro má sedmaosmdesátiletá chodidla. Adidas může také do La Scaly. Vůbec tehdy, když je od Missoni.

Původ ve sportovních pleteninách

Značka Missoni vznikla pod rukami manželského páru – Rosity a Ottavia. Právě on byl ve své době známým a úspěšným olympijských sportovcem. I proto má značka od počátku velmi blízko ke sportovní módě. Její aktuální partnerství s adidasem je takovou letmou vzpomínkou a nostalgií na začátky jejího fungování.

Spolupráce zahrnuje pánskou i dámskou kolekci. V tradičním teniskovém modelu Ultraboost spojuje adidas své know-how s typickém flame vzorem značky Missoni. Výsledkem jsou tenisky, které najdete právě v nové limitované řadě.

Oblečení ve spolupráci Adidas for Missoni je velmi variabilní a jedná se spíše o opravdové sportovní oděvy než běžné oděvy ve sportovním duchu. Například běžná sportovní trička adidas dostala signifikantní pletený vzor Missoni. Fungují v posilovně a při sportu, stejně jako v rámci městského outfitu. „Domnívám se, že lidé by se měli cítit svobodní. Měli by moci vstát a jednoduše obléknout to, co chtějí. Já třeba pletené běžecké boty nosím jako součást svého denního oblečení. Přináší mému outfitu mladistvý nádech a jsou pohodlné,“ nechala se slyšet Rosita Missoni.

Napsat komentář