Influenceři pořádají livestremy, během kterých nakupují

Po videích, ve kterých se ukazovaly nákupy, se ve světě influencerů rozmohl nový trend. V rámci svých účtů na sociálních médiích používají možnost livestreamu pro to, aby se svými sledujícími sdíleli své nakupování během procesu samotného. Vždyť – když tolik lidí po celém světě baví sledovat druhé, jak hrají hry, proč by je nemohlo bavit sledovat, jak druzí nakupují?!

Čína jako průkopník

S livestreamy nákupů má prozatím největší zkušenosti Čína. Zde byly v uplynulém roce 2018 velmi populární a vygenerovaly na nákupním portálu Alibaba tržby v hodnotě 4,4 miliardy dolarů. Jako odpověď na Alibabu přišel s vlastním prostředkem pro online sdílení nákupů i Amazon. Představil aplikace Amazon Live Creator. Instagram plánuje vlastní nakupovací kanál, který bude separovat od IGTV. I Facebook se nechal slyšet, že podobnou platformu testuje. Takže se vlastně skoro zdá, že livestreamování nákupů není nic nového. V globálním měřítku možná ne. Ve střední Evropě určitě ano.

Hlubší interakce

Pro blogery a influencery obecně se bavíme o nové možnosti, jak více a lépe komunikovat se svou fanouškovskou základnou. Jedna z uživatelek speciální mobilní aplikace Dote, která je za účelem online sdílení nákupů v přímém přenose určená, si novou možnost velmi chválí. Fiona Frills má na YouTube 850 tisíc sledujících. Hodinu před zahájením nákupů na ně naláká své fanoušky na Instagram Stories, kde je poprosí, ať swipnou nahoru a pomůžou ji s výběrem. „Je to živě, takže to pro mě představuje nový level. Moji fanoušci mi teď mohou radit, co si koupit a pomoci mi vybírat outfity na určité události,“ říká. Průměrný uživatel Dote Creator aplikace je navíc velmi angažovaný. Do aplikace podle statistik vstupuje čtyřikrát denně a prohlédne si okolo 75 produktů. Díky této aplikaci je navíc možné využívat nákupy přes obrazovky, ale zároveň nepřijít o sociální kontakt, který jsme dříve zažívali, když jsme chodili nakupovat s přáteli.

Napsat komentář