MBPFW Jaro 2019: Kolekce, které se vymykaly

Celkem 27 módních kolekcí na více jak 30 přehlídkách. Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2019 rozhodně nezklamal. Představené kolekce zaujaly a často v sobě ukrývaly přesah ve formě autorova sdělení. Připravili jsme soubor přehlídek, které přeci jen byly něčím jiné a vymykaly se průměru. Konaly se na jiném místě nebo jejich poselství bylo silnější. Patří mezi ně třeba Jan Černý nebo TIQE by Petra Balvínová.

Do výběru nezvyklých a trochu jiných kolekcí se dostala tři česká jména a jedno zahraniční. Pojďte se podívat, jak kolekce vypadaly, kde probíhaly a jak módu pro nadcházející podzimní sezónu viděly.

Melania Freire

Melania Freire byla zahraničním hostem ze Španělska a celý pražský týden módy zahájila. Návrhářka je designérkou kolekcí Zara, ale v rámci MBPFW prezentovala vlastní autorskou tvorbu. Její modely byly plné rozevlátých materiálů, různorodých barevných odstínů a asymetrie. Svou kolekci předvedla jako úplně první z volně přístupných přehlídek, na kterou nebyla třeba speciální pozvánka.

Jan Černý

Ve skutečnosti byla podzimní kolekce Jana Černého představena ještě před zahraničním hostem. Ale přístupná byla pouze na speciální pozvánky přímo od návrháře. Pro její představení si autor vybral vlastní místo a modely uvedl v uměleckém prostoru DUP39. Jan Černý tvoří ryze pánskou módu, v níž rád pracuje s uniformami a přetváří je do zajímavějších kousků.

TIQE by Petra Balvínová

Nová kolekce Petry Balvínové byla prezentována rovněž na speciální pozvánky v nádherných prostorách Lobkowiczkého paláce. K přehlídce živě hrála klavírní hudba a modelky s výjimkou jednoho modelu předvedly čistě bílé svatební šaty. Díky neopakovatelné příjemné a luxusní atmosféře se kolekce zapsala mezi ty, na které rozhodně nejde zapomenout.

POP by Zuzana Kubíčková

Pokud někdo sebral dech, byla to Zuzana Kubíčková. Úplně zapomněla na tradiční módní show, namísto ní vzala na speciální pozvánky návštěvníky do komorních prostor apartmá. Tam byly modelky rozmístěné v několika místnostech a každá měla svou roli. Atmosféra připomínala dívčí internátní školu. Některé modelky se navzájem česaly, jiné četly nebo hrály na klavír. Jako odměřená profesorka na ně dohlížela herečka Jana Stryková.

Fotografie: archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Napsat komentář