Instagram ztransparentní promovaný obsah

Instagram se rozhodl zasáhnout do spoluprací influencerů a firem. S jednou miliardou uživatelů, z níž téměř 70 % sleduje influencery, se Instagram vydal zase o kousek komerčnější cestou. Influencer marketing se pokusí zjednodušit a udělat transparentnějším. Na druhou stranu oběma obchodujícím stranám přidá možnosti, jak vzájemné působení prohloubit a posílit.

Placená podpora rovnou od inzerenta

První z možností, které společnost přidá, je možnost finančně podpořit obsah influencera. Jedná se o novinky pro inzerující firmy, které pokud chtějí, aby příspěvek, ve kterém je influencer zmiňuje, měl větší dosah, mohou si ho zaplatit libovolně samy. Do této doby příspěvky finančně propagovali sami influenceři a peníze na to od firem dostávali. Zároveň se inzerentům vše ztransparentní. Nově budou mít k dispozici veškeré statistiky přímo od Instagramu. Už se nebudou muset spokojit se snímky obrazovek, které jim do teď influenceři zasílali jako formu dokladu, že byly peníze proinvestovány.

Placená spolupráce nově pro všechny

Instagram rozšíří možnost označování placené spolupráce mezi všechny, ne jen mezi účty s x tisíci sledovatelů. Od teď může o tento nástroj zažádat každý a značky si mohou vybrat i opravdové mikroinfluencery. I ti ale dokážou efektivně komunikovat inzertní sdělení, pokud jejich malé publikum dobře naslouchá.

Přítrž falešným followerům a likům

Aby Instagram zvýšil svou důvěryhodnost, plánuje posílit své kroky proti falešným účtům, sledujícím, likům i komentářům. Většinou se jedná o výsledky práce aplikace třetích stran, které za úplatu přidají danému počtu účtu followery nebo srdíčka.

Instagram nejde přehlížet

Před pár lety se šlo bez Intagramu obejít, dnes statistiky hovoří jasně – Instagram je klíčový, dokáže dobře zacílit i generovat zisky. V letošním roce se předpokládá, že vygeneruje příjem 1,7 miliardy dolarů.

Přečtěte si: Jak Instagram mění firemní strategie pro využívání influencerů

Napsat komentář