Calvin Klein ruší konfekci, propouští lidi

Obchodní cesty společnosti Calvin Klein se zkomplikovaly. Vlivem špatné ekonomické situace a souhrou mnoha dalších aspektů, dochází k výrazným změnám. Calvin Klein před nedávnem oznámil, že končí se svou Ready-to-Wear kolekcí. Místo toho se bude soustředit pouze na denimové zboží a spodní prádlo. Rovněž došlo k propuštění zhruba sto lidí a další možná budou následovat.

Konec 205W39NYC

Po neočekávaném odchodu kreativního ředitele značky Calvin Klein Rafa Simonse, na konci roku 2018, přicházejí další překvapující novinky. Simons měl na svědomí zmodernizování Ready-to-Wear sekce značky a její přejmenování z Collection na 205W39NYC. Záměr dostat konfekční řadu do kladných čísel zřejmě nevyšel. Raf Simons předčasně ukončil svou smlouvu a ze značky odešel. Jen necelé tři měsíce na to Calvin Klein oznámil, že ruší i celou Ready-to-Wear řadu. Soustředit se od teď bude výhradně na sekci denimu a spodního prádla, které je licenčně vlastněná třetími stranami.

Propouštění z Milána i New Yorku

Vlivem změn již značka nebude potřebovat tolik zaměstnanců. Z kanceláří v New Yorku jich proto padesát propustila. Další padesátku lidí čeká hledání nového zaměstnání i v Miláně. Milánská kancelář má být údajně uzavřena a zrušena úplně.

Velká opatření

Změny přicházejí po té, co se ředitel Emanuel Chirico nechal slyšet, že je hluboce zklamán nenávratností investic do 205W39NYC. Společně se zrušením kolekce dojde také k propuštění její ředitelky Michelle Kessler-Sanders. Společnost zároveň oznámila, že uzavře svůj vlajkový obchod na Madison Avenue a neobjeví se ani na únorovém týdnu módy.

Napsat komentář