Druhá kolekce Riccarda Tisciho pro Burberry měla neočekávaný přesah

Riccardo Tisci posouvá londýnský módní dům Burberry na level, o kterém se mu ještě před pár lety ani nezdálo. Velké změny od loga, přes zákaz přírodních kožešin až po jemné nuance na přehlídkách dohromady tvoří skvělou souhru. Ta i módního laika přesvědčí, že Tisci ví, kam míří. Jím vybraný směr se zatím pro Burberry zdá být velmi efektivní. Myslí na mladé, do budoucnosti, reaguje na společenské dění, zachovává tradici značky a ještě je inovativní. Pokud jste do této doby pochybovali, jeho druhá kolekce vás přesvědčí.

Rozdělené publikum

Riccardo Tisci věnoval svou druhou kolekci u britského módního domu tématu rozdělení. Snažil se poukázat na kontrasty britského počasí stejně jako na kulturu a rozdělení společnosti. Kromě usvědčujících prvků přímo v kolekci, to deklaroval také rozdělením auditoria. Návštěvníci se zlatými vstupenkami seděli na luxusních křesílkách, zatímco diváci se stříbrnými vstupenkami se dočkali podstatně méně honosného posezení. 

Béžová tradice

Béžový odstín signifikuje značku Burberry podobně jako trenčkot nebo káro. Navíc pro nadcházející sezónu Podzim/Zima 2019/2020 je béžová oficiálně považována za nejvíce trendy barvu. Riccardo ji do své kolekce zařadil, ale zdaleka ne tolik, jako jiné značky. Zato jednotlivé odstíny volil opravdu pečlivě. Divákům se naskytl pohled na velbloudí béžovou, karamelovou i taupe.

Cenové rozdíly

Burberry máme pravděpodobně všichni zafixovanou jako značku luxusní a úměrně tomu také drahou. Tisci se k cenovým hladinám nové kolekce vyjádřil velmi zajímavě: „U Burberry si můžete koupit drahé luxusní oblečení, ale stejně tak máme teplákovky, které si mohou dovolit i děti. Sám totiž vím, co to znamená, nemoci si dovolit koupit módu od návrháře, kterého má člověk rád. Burberry je lifestyle. Proto u nás najdete oboje.“ Vyjádření poskytl magazínu Vogue.

Gigi Hadid poprvé

Přestože Gigi Hadid je jednou z předních modelek aktuální doby, stejně tak jako Burberry značkou, dohromady se potkali poprvé až teď. Ve své první kolekci poskytl Tisci debut pro Burberry zase Kendall Jenner.

Fotografie: vogue.com

Napsat komentář