Novinky z veletrhů STYL a KABO 2019

Koho zajímá, baví a živí móda, ten byl o víkendu v Brně. Na 53. mezinárodních veletrzích STYL a KABO se sešlo více než 240 vystavovatelů z 21 zemí, z toho 40 procent zahraničních.
Dva pavilony (P a F) brněnského výstaviště žily během obou víkendových dnů novými kolekcemi pro nadcházející sezony, módními přehlídkami a odbornými semináři. Byli jsme při tom hned od sobotního rána, aby nám neunikly nové značky, barvy, vzory, témata, materiály a zajímavé přednášky.

Z nováčků nás zaujal tradiční italský výrobce dámské konfekce Gironacci Arduino a rušno bylo i u kolekce lněných šatů, kalhot a košil firmy H&D YOUNG FASHION. Není divu, organický len má dlouhou životnost, je ekologický, antibakteriální a snadný na údržbu. Takové vlastnosti se dnes cení.
Hodně jsme se těšili na dvě letošní novinky – Design street a Designers´ show, které daly prostor talentovaným domácím i zahraničním návrhářům. Fandíme všem zúčastněným a tajný hlas dáváme mladé vítězce španělské designérské soutěže Lauře Manuele Sanchez Sanz. Její modely měly nápad, provokaci, barvy a temperament.

Trendy podle Ellen Haeserové
Přednáška nizozemské návrhářky a odbornice na módní trendy Ellen Haeserové potvrdila to, co už delší dobu víme – že se postupně stírají hranice mezi ženským a mužským odíváním, že street wear ovlivňuje všechny věkové kategorie, že tenisky a jejich design jednoznačně ovládly módní trhy s obuví a pouliční kultura volně vplouvá i do kolekcí luxusních značek.

Materiály a barvy 2019
V barvách bude letos dobré vsadit na tóny teple žluté a okrové, ze vzorů znovu ožívá kohoutí stopa, kostka a čtvercové vzorování (glenček), v textiliích táhnou přírodní materiály – měkčený len (i kombinace s dalšími příměsemi), bavlna, viskóza. Budoucnost je v udržitelné módě, nových vláknech a výrobních technologiích.

Více informací na www.bvv.cz/styl-kabo.

Napsat komentář