Paříž městem udržitelné módy do roku 2024

Paříž je dávno módním světem pokládána za hlavní město módy. Právě tady se rodily ty největší návrhářské hvězdy a dodnes zde sídlí ateliéry té nejvyšší Haute Couture módy. Hlavní město Francie před nedávnem vydalo prohlášení, že se cche stát hlavním městem udržitelné módy. Nová iniciativa bojující za lepší a zelenější módu nese název Paris Good Fashion. Hlavním městem ekologické, udržitelné a pomalé módy by se měla Paříž stát do roku 2024.

Paris Good Fashion sdružuje profesionály z oblasti módy, značky, zaměstnavatele, designéry i experty. Ti se společně budou snažit navrhnout strategii, díky které by se z Paříže stalo hlavní město udržitelné módy. Výsledky snažení budou představeny v rámci plánu na dalších pět let v červnu tohoto roku. Stěžejními body plánu budou cirkulární ekonomika, zajištění udržitelnějších zdrojů materiálů i energie a také komunikace vůči společnosti. Do plánu bude také zahrnut celý pařížský týden módy, jako dominantní módní událost nejen Francie, ale celého světa. Všechny tyto části sledují stejný cíl – udržitelnost a ekologie. Za iniciativou Paris Good Fashion stojí francouzský módní institut.

Když jsem před dvaceti lety začínala pracovat v módním průmyslu, nikdo o žádné udržitelnosti nemluvil,“ řekla přední módní novinářka Isabelle Lefort. „Ale svět se změnil. Nacházíme se v situaci ekologické pohromy. Měli bychom vytvořit dialog o udržitelnosti a procesech fungování módních značek,“ dodala.

Napsat komentář