5 důležitých bodů v módě, které si pro nás nachystá rok 2019

Módní veřejnost se vždy trochu chvěje vzrušením, jakmile se blíží nějaký mezník. Tentokrát se ocitáme na začátku nového roku. Na nejaktuálnější módní kolekce si sice na fashion weecích budeme muset ještě chvilku počkat, zato nastává čas pro rekapitulace a souhrn toho, co už teď víme, že nás v následujících 12 měsících čeká. V redakci Fashion Retail jsme pro vás vybrali pět základních událostí a momentů, které budeme netrpělivě sledovat. A vy můžete s námi.

Vzrůstající síla pánské módy

Z předchozích sezón je jasné, že obliba pánské módy vzrůstá, a překvapivě se dokonce přibližuje na stejnou úroveň jako u módy dámské. Návrháři jako Virgil Abloh, Kim Jones, Raf Simons a Hedi Slimane v minulém roce ukázali, že pánská móda může být nápaditá, zajímavá a rozhodně má, s čím přijít. Vzrůstá také počet mužů influencerů a tak se dá očekávat, že rok 2019 bude patřit mužům.

Hvězdy na červeném koberci

Stejně jako každý jiný rok, i ten letošní nabídne pohled na ženské i mužské hvězdy (nejen) Hollywoodu na červeném koberci. Ať už to budou premiéry filmů nebo předávání cen, módní fanoušci si smlsnou na outfitech hereček, zpěvaček, modelek i blogerek. Jedna podstatná událost, kterou je předávání Zlatých Glóbů, už dokonce proběhla a přinesla mnoho zajímavých šatů od známých návrhářů.

Změny v návrhářích na týdnech módy

Důležitým momentem, na který módní svět čeká, je druhá kolekce návrháře Hedi Slimana pro značku Céline a stejně to bude mít i Riccardo Tisci u britského Burberry. Svou první kolekci pro Bottega Veneta předvede Daniel Lee a Rushemy Botter s Lisi Herrebrugh odprezentují svou první kolekci pod Nina Ricci.

Udržitelnost stoupá

Ještě důležitější úlohu než v předchozím roce, bude hrát udržitelnost, slow fashion a transparentnost. Svědčí o tom posledních pár kroků návrhářů. Za zmínku stojí třeba tenisky Stelly McCartney, na něž není potřeba žádné toxické lepidlo. Na větší pozornost čekají stále menší ekologicky přátelské značky, které by snad mohly dostat více prostoru.

Jak bude pokračovat Calvin Klein

Velkým otazníkem na módní scéně zůstává důležitá značka Calvin Klein, z níž krátce před vánočními svátky odešel její kreativní ředitel Raf Simons. Kdo převezme jeho místo, není zatím zřejmé. Stejně tak ven neunikla žádná informace o tom, kde bude působit sám designér.

Napsat komentář