Designérka přetváří reklamní bannery na stylové tašky

Kvalitní design si zaslouží být vidět, i když už původní účel splnil. Touto myšlenkou se inspirovala Daniela Danielová, která stojí za značkou Bannbag. Před dvěma lety se rozhodla recyklovat použité grafické bannery a vdechnout jim nový život v podobě ručně šitých tašek a batohů. Hlavním motem její značky je: Vracíme bannery zpátky do ulic. 

Designérka Daniela se pohybuje mnoho let v oblasti grafického designu. Při instalaci jedné výstavy přišel nápad využít grafiku a ducha expozice i poté, když už je výstava minulostí. Tak se zrodil Bannbag – tašky, kabelky nebo batohy ze starých outdoorových bannerů. Daniela ušila svůj první kousek spíše ze zvědavosti, ale nápad začal brzy žít vlastním životem. Tašky přibývaly, a tak se Daniela rozhodla je prodávat online. Její koncept si našel primární zalíbení u mladší generace, ale nápad dokáží ocenit lidé napříč celým věkovým spektrem.

Taška a batohy, které vytváří, jsou upcyklované a vyráběné v České republice. A i komponenty pro jejich dotvoření vybírá autorka značky u českých firem. Při své tvorbě tak myslí nejen na životní prostředí, ale chce nabízet také produkty, které vznikají pod českýma rukama. Materiál na výrobu poskytují třeba Národní technické muzeum, La Fabrika nebo Vysoká škola umělecko-průmyslová. Jedná se o staré a již neaktuální bannery, z jednoho přitom Daniela ušije okolo osmi až deseti tašek.

Napsat komentář