Jak vypadá nový ekologicky šetrný materiál?

Společnost Verbatim uvedla do prodeje nový typ materiálu. Jedná se o tiskovou strunu DURABIO určenou pro 3D tisk. Durabio je transparentní technický materiál, jehož základem je bio složka, který kombinuje vlastnosti polykarbonátu a polymethakrylátu. Díky této kombinaci vznikl materiál se skvělými optickými a mechanickými vlastnostmi, vysokou odolností proti poškrábání, oděru i teplu. Materiál bude k dispozici v transparentním a vysoce lesklém klavírním černém a rovněž bílém provedení.

Společnost Mitsubishi Chemical materiál původně vyvinula jako náhradu za sklo, který se již ujal v automobilovém průmyslu a při výrobě mobilních telefonů, a to zejména pro části, jako jsou dotykové obrazovky, konzole a palubní desky či vnější mřížky chladičů. Nový materiál DURABIO neobsahuje BPA  a je založen na obnovitelných zdrojích. Jako hlavní monomer využívá odvozeninu z glukózy Isosorbid, což je obzvláště zajímavé pro zákazníky, kteří jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Dostupnost tohoto materiálu nově také v podobě 3D tiskové struny usnadní designérům vývoj nových funkčních modelů a prototypů pomocí stejného materiálu, který bude následně použit pro sériovou výrobu.

Cílem společnosti Verbatim je otevírat nové trhy v rámci odvětví 3D tisku. Klíčovou součástí tohoto úsilí je uvádění nových specializovaných 3D tiskových materiálů, z nichž DURABIO je nejnovějším zajímavým přírůstkem,” řekl Hidetaka Yabe, prezident společnosti Verbatim. Vzorky 3D tiskové struny DURABIO budou zákazníkům k dispozici na výstavě FORMNEXT, přičemž dodávky v masovém objemu budou k dispozici od ledna 2019.

Napsat komentář