Příroda jako zdroj inspirace – Martin Šupka

Nikdy se mi na mužích příliš nelíbily motýlky pod krkem. Přišly mi poněkud… nemužné. Když jsem ale viděla tento pánský doplněk v dřevěném „kabátě“, musela jsem změnit názor. Najednou se mi zdály mužné, stylové i originální. „Dřevo mám rád odjakživa – svou strukturou, vzhledem, ale i vůní dokáže uchvátit snad každého,“ myslí si autor ručně vyráběných doplňků nejen pro muže.

„Zrození značky Wood Style nastalo před šesti lety, těsně po studiu. Jednoho večera mi vytanul na mysli nápad vyrobit si dřevěné brýle ručně, když mám tak rád dřevo. Nemohl jsem díky tomu ani usnout a hned jsem musel začít kreslit,“ vzpomíná na začátky podnikání Martin.

Nejdřív začal se slunečními a dioptrickými brýlemi, dva roky ale trvalo, než se s nimi kvůli nekonečným zkouškám pevnosti materiálu i dolaďování detailů dostal na trh. Že se vyplatilo čekat, Martin už dnes ví. Hrdě může své produkty označit za jedinečné díky jejich konstrukci, elegantnímu „štíhlému“ designu i pestrosti barevných provedení.

Ve svém portfoliu má také elegantní dřevěné motýlky, které se hodí na každou příležitost, pánské opasky, oblečení, manžetky, ale i dárkové dřevěné obaly. Proč právě dřevo? Co na něm má Martin tolik rád? „To je jednoduché. Jedná se o jedinečný přírodní materiál, jehož obliba se v poslední době dostává do popředí, a vytlačuje tak produkty vyráběné z plastu, který je neekologický a neosobní. Výrobky z plastu kolem sebe vídáme dnes a denně, ale málokomu z nás nějaký ten plastový výrobek utkví v mysli. Dřevo je v mnoha ohledech jiné. Svým ojedinělým vzhledem, strukturou a vůní uchvátí každého. Dřevěný materiál je ekologický a nezatěžuje životní prostředí, protože z přírody pochází. Každému produktu, který je z tohoto neobyčejného materiálu stvořený, propůjčí dřevo svou neopakovatelnou podobu, protože tak, jak jsme odlišní my lidé, jsou odlišné i stromy. Vy tím získáváte jistotu, že můžete být majitelem originálního, luxusního a nenapodobitelného kousku přírody,“ vysvětluje. V současnosti má na výběr přes dvacet druhů dýh, nejčastěji kombinuje český ořech a javor.

O obchodě mladý tvůrce zatím nepřemýšlí, kromě e-shopu vede i menší showroom před svou dílnou v XXX, kde si zákazník může vyzvednout své objednané výrobky nebo si Martinovu tvorbu prohlédnout na vlastní oči i s odborným výkladem. Své výrobky má i v kamenných obchodech po celé republice, pravidelně navštěvuje i lokální design markety.

O tom, že se značce Wood Style daří, svědčí fakt, že se pomalu, ale jistě začíná prosazovat na mezinárodním trhu. „Cesta na Slovensko a do Francie, kam se mi podařilo se dostat, byla a ještě bude trnitá, ale mám rád výzvy, takže případných překážek se nebojím. Věřím, že se v mých brýlích odráží láska k řemeslu i smysl pro detail. Hodlám se i nadále rozvíjet, inovovat…a vytvářet tak úsměv na tváři spokojených zákazníků.“ Martin doufá i v to, že se mu bude stále tak dařit, rád by si totiž letos rozšířil svou dílnu o další stroje, které by mu pomohly zase o něco víc zlepšit kvalitu a rozšířit sortiment. Jak říká, své sny si plní a žije je.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v aktuálním Fashion Retail 3-4.2018…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *