(S)nový svět Pavla Brejchy

Když umělec mlčí, tvoří. Tak by se dala charakterizovat letošní pauza talentovaného designéra. Absenci na tradičním zářijovém týdnu módy vynahradil počinem přesahujícím několikaminutový catwalk modelek. Jednoznačný rukopis Pavlovy tvorby se aktuálně odráží i v jeho novém webu. Módní pojetí konstrukce versus imprese a tvar versus emoce se prolíná do osobního světa, v němž Pavel své modely představuje.

„Žena, pro kterou tvořím, je moudrá, křehká a její síla spočívá v jemnosti. Žena, která obdivuje moderní, jednoduchou, avšak neobvyklou formu oblečení, funkční a estetické detaily a ocení ruční práci. Její pohled na život je nadčasový, stejně jako její šatník,“ vyznává se Pavel ženám, pro které svá mnohdy ikonická díla tvoří.

Střet emocí s definovanými strukturami a liniemi, tak by se dala charakterizovat jeho tvorba. Ostatně jeho kolekce jsou i hodně sebevědomé, sofistikované až nadčasové, nepodléhají momentálním masovým trendům. Kde designér hledá inspiraci?  „Inspirují mě tvarové souvislosti například v architektuře a designu. Pokaždé se řídím emocemi a při tvorbě konkrétního tvaru oděvů pracuji s prostorem kolem těla. Záhyby, sklady nebo volná drapérie jsou při práci mým vodítkem.“

Látky, stejně jako galanterii, nakupuje od evropských dodavatelů. Většinu základních maket vytváří sám nebo se stážisty. Prototypy pak šijí krejčové a následná produkce se realizuje v českých oděvních a kožedělných závodech.

 

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v aktuálním Fashion Retail 4Q 2017…

Napsat komentář