Tomáš Satoranský – nová tvář značky Blažek

Úspěšný basketbalista, který dobývá jako čtvrtý Čech v historii prestižní soutěž NBA, miluje módu, a právě proto podpořil oblíbenou českou značku pánské módy. Jak spolupráce vznikla, kde se inspiroval a jak se dobře obléknout, prozradil v exkluzivním rozhovoru.

Jak byste charakterizoval svůj vztah k módě?

Jako velice dobrý. Nejen kvůli tomu, že jsem hráč NBA a musím se snažit vypadat reprezentativně.

Když jdu na zápas nebo prezentovat tým na různé akce, tak se rád obléknu, stejně jako když jdeme do restaurace nebo do divadla. Rád vypadám dobře, kombinuji a zkouším v módě nové věci.

Sportovci v oblékání tíhnou k pohodlnějšímu stylu. Jak často a při jaké příležitosti si vezmete oblek?

Ten se snažím brát do lepších restaurací. Na prestižnější nebo televizní zápasy je také dobré si vzít oblek, to mě naučil můj veterán z týmu Marcin Gortat. Samozřejmě pak nosím oblek při různých společenských akcích, kterých jsem jako hráč NBA součástí.

Jak se oblékají muži v zámoří a jak ve Španělsku, kde jste také působil?

Tím, že se pohybuji v komunitě NBA, kde je móda velkou součástí, mám hodně šancí sledovat trendy a taky to, jak se lidi oblékají. Spoluhráči, když jdou na zápas, ale i diváci, kteří sedí v prvních řadách a rádi se v módě předvádějí, bývají nepřehlédnutelní. Sledoval jsem to už ve Španělsku, hlavně v Seville. Sevillané jsou známí tím, že rádi kombinují světlé a veselé barvy. Tam jsem se inspiroval, jak se hezky oblékat.

Říkáte, že i spoluhráči si na módu potrpí. Jaký styl upřednostňují?

Je to stejné v každém týmu. Dá se poznat, kdo má módu rád a hezky nebo výstředně se oblékne, nebo naopak, kdo se nejlépe cítí v mikině a džínech. Hráčů, kteří mají rádi módu, je opravdu dost. Je pár jedinců, kteří se oblékají výstředně, což já bych si třeba nedovolil. K nim se to ale už tak trochu hodí. Je zajímavé ty rozdíly sledovat. Musím ale říct, že právě v našem týmu se většina lidí dokáže dobře obléknout.

Co stálo za rozhodnutím kývnout na nabídku propůjčit vaši tvář značce Blažek?

Myslím, že to bylo logické spojení všech faktorů, o kterých jsem mluvil. Móda se mi líbí, teď si na ni musím dávat větší pozor a reprezentovat i v tomto ohledu. Obleky Blažek se mi líbily i v minulosti. Přišlo mi symbolické, že jsem jediný zástupce naší republiky v NBA a můžu reprezentovat naši nejlepší značku z Česka a že spojení mého jména se značkou Blažek by bylo hezké. Tak jsme se s panem Blažkem dohodli.

V jakém kousku se cítíte nejlépe?

To je těžké vybrat jeden z obleků. Všechny obleky jsou mi šité na míru, stylem Made to Measure, takže se cítím skvěle ve všem. Byl jsem u toho, když jsme vybírali barvy, materiály a taky to, jak by obleky měly vypadat, takže jsem spokojený. Hodně obleků mám do modré barvy, protože tu často nosím a rád s ní kombinuji jiné barvy. Cítím se naprosto skvěle ve všech a musím jenom potvrdit, že obleky od Blažka jsou úžasné.

Pokračování článku a mnoho dalšího naleznete v aktuálním Fashion Retail 4Q 2017…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *