První číslo časopisu Fashion Retail je tu !!!

Slovo šéfredaktora

Milí čtenáři a příznivci módy, držíte v rukou první vydání jediného (a jedinečného) multimediálního fashion magazínu na českém trhu.

Prvotní myšlenkou k jeho vzniku byla určitá synergie s časopisem Retail News. Ale především naše touha a cíl přinášet užitečné informace z oblasti módního byznysu i inspirace pro úspěšný obchod. První vydání magazínu Fashion Retail je mimo jiné zaměřeno na veletrhy – z těch, které se uskutečnily, máme zajímavé informace a na ty, které stojí za to navštívit, zase pozvánku.

Ostatně o tom, proč dobrý veletrh nemůže nahradit ani internet, jsme si v rámci jubilejního 50. ročníku veletrhů STYL a KABO povídali s ředitelkou Mezinárodních veletrhů módy Gabrielou Císařovou. Není tajemstvím, že v současnosti probíhá konkurenční boj mezi kamennými prodejnami a e-shopy. Oslovili jsme tři nejznámější internetové portály s módním zbožím a jejich zástupců se zeptali na kritéria úspěšného etablování a udržení se na trhu. Zajímavý pohled na byznys v e-commerce sféře má také návrhářka Blanka Matragi, tvář tohoto čísla. O aktuálním stavu oděvního průmyslu se můžete dočíst v článku výkonného ředitele ATOK Jiřího Česala a k přeměně snu v realitu vás možná inspiruje úspěšná podnikatelka v módním byznysu Anna Motlíková.

Ta ve spolupráci s Vysokou školou ekonomickou dosáhla toho, že novým předmětem se stal Fashion management. Móda – to slovo může mít desítky přívlastků. Může být luxusní, neotřelá, originální, ale v neposlední řadě by měla být především o krásných věcech. Ve Fashion Retail se chceme zaměřit kromě odborných témat i na to krásno – třeba v podobě malé ochutnávky podzimních a zimních trendů pro rok 2017/2018.

Milí čtenáři, Fashion Retail se k vám nedostal náhodou. Věřím, že právě vám pomůže orientovat se ve světě módního byznysu, že právě pro vás má být přínosem a inspirací. Přeju vám příjemné počtení a správný tah na branku. Nejen v byznysu!

Prohlédněte si první číslo časopisu Fashion Retail ZDE

 

Dita Černá, šéfredaktorka
cerna@press21.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *